cs
#4EVERBIKES
Můj účet 0
Přihlášení uživatele
Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Naše filozofie

Značku 4EVER jsme poprvé uvedli na cyklistický trh již před dvaceti lety. Jako jedni z mála jsme od počátku preferovali vlastní montáž před dovozem hotových kol z Asie. Důvodem byla především kontrola nejen nad výběrem zboží, ale také nad samotným procesem výroby. Od první chvíle jsme se snažili investovat do kvalitních technologií a hledali jsme spolehlivé obchodní partnery. V současné době nabízíme široký sortiment kvalitních jízdních kol a každý zájemce si může u nás vybrat kolo dle vlastních požadavků.

Pro výrobu rámů používáme nejkvalitnější materiály. Všechny rámy jsou testovány a mají certifikát splňující požadované normy. U karbonových rámů využíváme nejmodernější technologie Carbon High Modulus. U duralových rámů speciální technologie SWT – bez typických housenkových svárů. Klademe důraz na kvalitu montáže. Stojanová výroba zaručuje dodržení přísného režimu montáže všech komponentů.

Poskytujeme záruku 36 měsíců na celé kolo, nikoliv pouze na rám.

V čem jsme jiní

Stojanová montáž

Stojanová montáž

Při stojanové montáži věnujeme každému kolu maximální možnou pozornost. Kvalita smontování a seřízení celého kola je tak neporovnatelně vyšší než u běžné pásové výroby, kterou využívá drtivá většina konkurence. Před zabalením každé kolo zkontrolujeme, vyladíme, seřídíme, nastavíme a díky tomu můžete vy rovnou vyjet.

4EVER se cestou stojanové montáže vydal jako jedna z mála firem v oboru. Stejně pečlivě, jako se věnujeme návrhům konstrukcí, výběru komponentů a designu kol, se chceme věnovat také celkovému výsledku. I proto máme nižší kapacitu výroby. Vy ale máte jistotu, že kola střední a vyšší třídy 4EVER jsou vyrobena nejprecizněji, jak je to na cyklistickém trhu možné. Kvalita provedení, komponentů, montáže a seřízení je pro nás na prvním místě.

Technologie

Technologie

Scandium

Scandium bylo objeveno již roku 1879 Larsem Frederikem Nilsonem ve Skandinávii, ale komerčního využití se dočkalo až v roce 1996. Poprvé bylo scandium použito pro výrobu baseballových pálek v roce 1997. Do té doby se tento materiál používal především v leteckém a raketovém průmyslu.
Přidáním scandia do hliníku (vedle dalších běžných příměsí jako jsou magnesium, železo, měď atd) získá materiál mnohem jemnější a kompaktnější strukturu, což má velký vliv na zvýšení jeho pevnosti. Ve srovnání s běžně používaným hliníkem řady 6061 případně 7005 dosahuje celková a tažná pevnost o 40–50 % lepších výsledků. Zvýšení pevnosti tak umožňuje snížení hmotnosti rámu o 20–40 % v porovnání s ostatními slitinami.

Ráfky Mach 1 - Magnesium

V současné době nejlehčí MTB ráfek pro diskové brzdy vyráběný v Evropě: 320g.

ETA lock-out sytem Marzocchi

Systém ETA umožňuje úpravu rozpětí pohybu a uzamknutí vidlice Marzocchi, přičemž stále zanechává možnost propružení od 25–30 mm pro absorbci neočekávaných velmi tvrdých nárazů. Tím nedochází k případnému poničení vidlice jako u „tvrdých” lock-out systémů.
ETA zároveň umožňuje změnu geometrie kola díky blokaci v kterémkoliv místě zdvihu vidlice.

#4everbikes

Kola 4EVER na sociálních sítích