cs
#4EVERBIKES
Můj účet 0
Přihlášení uživatele
Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Na etapový přejezd východních Dolomit jsem tentokrát zvolil svižnou sedmadvacítku 4E VIRUS XC. Na místní dvoutisícová sedla je to jednoznačně skvělá volba.

Grand Tour je možné objet v obou směrech (ve směru hodinových ručiček i opačně), délka je 342 km s převýšením 7857 m až 8897 m. Východní Dolomity nabízejí nádherné bikové trasy ve čtyřech oblastech Val di Fiemme, Val di Fassa, Primiero a Valsugana. Trasy tohoto cyklistického projektu mají tři obtížnosti a klikatí se i kolem horských masívů Latemar, Catinaccio a Sella, díky nimž nechybí pořádné stoupáky na dokonalé prověření fyzičky.

Kromě sápání se do mohutných stoupáků, je samozřejmě ve výšce nad 2000 m také na co koukat. Pohoří Lagorai nebo Pale di San Martino, které Unesco uznalo za „Dědictví lidstva“. V červnu je to ještě bez podpory lanovek celkem pěkná fuška, ale kdo by se nechtěl ve výjezdech pěkně z plných plic nadýchat horského vzduchu. Kromě lanovek je před hlavní sezonou zavřena i většina horských chat po cestě. Jediné, kde vám natočí osvěžujícího Radlera, jsou zpravidla až vrcholové chaty ve větších sedlech. Což je kromě dechberoucích výhledů, další motivací k nekonečnému stoupání. V sedle Costalunga zaparkujete svůj zaprášený bike hned vedle nablýskaných chopperů. A s potetovanými ridery pak svlažíte hrdlo několika doušky (či tupláky) místnío Radlera.

Na kopcích je krásné to, že co nastoupáte, to si na druhé straně zase pěkně po kořenech sjedete dolů. A terény ty jsou tady opravdu hodnotné. Tady by se zadní odpružení 4E Viruse SXC rozhodně velmi dobře zúročilo. Chvílemi se řítíte po kamenech a kořenech, možná s podobnými pocity, jaké mají elitní kolegové bikeři na světových pohárech. V dolomitských pěti etapách si bohatě poladíte vytrvalost, stejně jako techniku v členitém terénu. Mohu jedině vřele doporučit, ať už na rozehřátí před sezonou, tak i na pořádný vícedenní biking uprostřed léta. Klima v sedlech je velmi příznivé a ve sjezdech zvláště. Terény ve Val di Fassa a Val di Fiemme, nabízejí obrovský potenciál nejen pro zimní běžkové cross country, ale i pro parádní biking. Takže kultovní túru Dolomity Grand Tour je potřeba rozhodně zažít. Podávejte v kombinaci s dobrým bikem a skvělou partou. Pak je tento povedený koktejl (i bez ledu) naprosto brilantní.

Biku zdar!
Ruda Růžička

 

Více fotografií a info:  http://www.kudrna.cz/zajezd/dolomity-grand-tour.html    

Zpět na výpis novinek